عمل اسلیو معده
ایمن ترین و بهترین نوع عمل لاغری کدام است؟ عمل لاغری

ایمن ترین و بهترین نوع عمل لاغری کدام است؟

چند روش جراحی لاغری در دنیا وجود دارد؟ آیا می دانید کدام یک از این روش ها ایمن ترین و بهترین روش جراحی لاغری به شمار می روند؟ چه کسانی باید اقدام به عمل لاغری نمایند و برای انتخاب بهترین روش لازم است چه اقدامی انجام دهند؟ با ما همراه باشید تا بیشتر با این روش درمانی آشنا شویم. 

 

 

ما در ادامه به بررسی برخی از مهمترین سوالات در خصوص جراحی لاغری و چاقی می پردازیم. از جمله: 

1- انواع روش های جراحی لاغری در دنیا کدامند؟ 

2- ایمن ترین و بهترین روش عمل لاغری کدام است؟

3- حلقه گذاری در معده به چه صورت است؟ 

4- جراحی بالون معده چگونه انجام می شود؟ 

 

انواع روش های جراحی لاغری در دنیا کدامند؟ 

بیماران برای ان که بتوانند بهترین روش درمانی را برای رسیدن به تناسب اندام انتخاب کنند، باید با انواع روش های جراحی چاقی و لاغری آشنا شوند. از سوی دیگر لازم است به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایند، تا پس از انجام بررسی های لازم، روش درمانی مناسبی را برای بیمار انتخاب نماید. 

در دنیا روش های عمل لاغری بسیار زیادی وجود دارد. اما از این میان تنها چهار روش درمانی وجود دارد که از شهرت بیشتری برخوردار می باشند. البته در ایران بیشتر بیماران با استفاده از روش درمانی اسلیو معده برای لاغری اقدام می کنند.

اما در صورتی که شخصی شرایط انجام جراحی اسلیو معده را برای رسیدن به تناسب اندام نداشته باشد، به سراغ روش درمانی دیگری می رود. از جمله روش های عمل لاغری دیگر در ایران و جهان، می توانیم به بالون معده، حلقه گذاری قابل تنظیم معده و جراحی بای پس معده اشاره نماییم. 

بیماران بسته به شرایط خاصی که دارند، هر کدام از این روش های درمانی را برای رسیدن به تناسب اندام انتخاب می کنند. برای آنکه بدانید کدام روش جراحی لاغری برای شما مناسب تر می باشد، کافیست میزان شاخص توده بدنی خود را اندازه گیری کنید. 

ایمن ترین و بهترین روش عمل لاغری کدام است؟ 

شاید تصور کنید تمامی روش های درمانی که بیماران برای عمل لاغری انتخاب می کنند، بهترین و ایمن ترین روش درمانی به شمار رود. اما شایعاتی وجود دارد که این روش های جراحی پر خطر می باشند. در حالی که این شایعات از حقیقت برخوردار نبوده، و به صراحت می توانیم بگوییم این روش ها به هیچ عنوان از خطر خاصی برخوردار نیستند. 

روش های عمل لاغری در زمان های گذشته بیشتر با روش های باز و تهاجمی انجام می شدند. از این رو برای بیمار خطراتی را به همراه داشتند. اما امروزه روش های دیگری استفاده می شوند که کمترین عوارضی را برای بدن به همراه دارند. از جمله روش جراحی لاغری با استفاده از دستگاه های لاپاراسکوپی

در این روش درمانی پزشک با ایجاد چندین برش بر روی شکم، به راحتی کمک می کند تا بیمار از چاقی و مشکلات آن خلاص شود. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری بهترین و ایمن ترین روش های درمانی را به بیماران خود پیشنهاد می دهد.

تا بیمار پس از انجام عمل لاغری نه تنها با مشکلی مواجه نشود، بلکه از دست بسیاری از بیماری هایی که با چاقی به ان مبتلا شده است نیز خلاص شود. 

حلقه گذاری در معده به چه صورت است؟ 

حلقه معده که یک از روش های عالی و جدید برای لاغری به شمار می رود، در واقع حلقه ای می باشد که به دور بخش فوقانی معده پیچیده شده، و یک کیسه کوچک بالای آن تشکیل می شود. در این روش عمل لاغری، بخش تحتانی معده در زیر حلقه قرار می گیرد. 

جراحی معده با روش حلقه در اصل یک روش کم تهاجم م باشد، که با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی نیز قابلیت انجام دارد. البته باید بدانید که این روش درمانی همچون دیگر روش ها از حساسیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل بهتر است به سراغ پزشک متخصصی برای انجام این جراحی روید، که از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد. 

بیمار پس از عمل لاغری با روش حلقه، با کاهش احساس گرسنگی مواجه می شود، و سرعت هضم غذای او نیز کاهش می یابد. از این رو پس از مدت دو سال بیمار موفق می شود بیش از 50 درصد از وزن اضافه خود را از دست دهد. لاغری با این روش درمانی قابل بازگشت بوده و بیمار می تواند حلقه را از روی معده خود بردارد. 

جراحی بالون معده چگونه انجام می شود؟ 

از دیگر روش های درمانی لاغری در دنیا، جراحی بالون معده می باشد. این روش در اصل جزو روش های جراحی غیر تهاجمی است، که به هیچ عنوان خونریزی و برش بر روی بدن ایجاد نمی کند. پزشک پس از بی حس کردن بیمار، بالون یا بادکنک خالی را از طریق دهان بیمار وارد معده او می کند.

پس از آن که بالون یا بادکنک در معده قرار گرفت، آن را با استفاده از محلول سالین پر می کند. در این روش عمل لاغری بخشی از معده بیمار اشغال شده، و منجر می شود تا بیمار کمتر احساس گرسنگی نماید. معمولا پزشک پس از چند ماه این بالون را از معده خارج می کند. 

بیمارانی که این روش درمانی را برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری انتخاب می کنند، می توانند پس از 6 ماه تقریبا 10% از وزن اضافی خود را از دست دهند. از آنجایی که این عمل لاغری هیچ برش یا جای زخمی ندارد، پس نیازی نیست بیمار اقدام به بخیه زدن بر روی محل جراحی نماید. 

یک روش عالی و موثر برای رسیدن به تناسب اندام، که افراد زیادی در کشور از انجام آن رضایت خود را اعلام نموده اند. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران