عمل اسلیو معده
ایمن ترین و بهترین روش های جراحی چاقی کدامند؟ روش های جراحی چاقی

ایمن ترین و بهترین روش های جراحی چاقی کدامند؟

آیا میدانید چگونه می توان به تناسب اندام دست یافت؟ بهترین روش های جراحی چاقی چه هستند؟ آیا لازم است برای درمان چاقی تنها روش جراحی را انتخاب نمود؟ کدام یک از روش های جراحی لاغری می توانند به خوبی چاقی را کنترل نمایند؟ با ما همراه باشید. 

 

ما قصد داریم در این مطلب به بررسی روش های موثر برای از بین بردن چاقی بپردازیم. از این رو اطلاعاتی در خصوص موارد زیر بیان خواهیم کرد:

1- مزایا و ویژگی های انجام جراحی چاقی چیست؟ 

2- انواع روش های جراحی لاغری کدام هستند؟ 

3- آیا می توان جراحی اسلیو معده را بهترین روش جراحی لاغری به شمار آورد؟

 

مزایا و ویژگی های انجام جراحی چاقی چیست؟

در جامعه جهانی آمار افرادی که از چاقی رنج می برند هر روز در حال افزایش است. علت آن میتواند تغذیه نامناسب باشد ، یا عدم تحریک به خاطر روش های کار الکترونیکی. اما آیا می توان برای چاقی درمانی موثر پیشنهاد نمود؟ بله. بدون شک روش های جراحی خاصی هستند که می توانند به تناسب اندام انسان کمک کنند. 

چاقی یکی از عوامل خطرناک برای ابتلا به بیماری های جدی است. از این رو جدی گرفتن جراحی چاقی و لاغر شدن مسئله مهمی است که باید به آن پرداخت. افرادی که اقدام به جراحی لاغری می نمایند می توانند سلامت خود را در برابر بروز بیماری هایی همچون سرطان ، دیابت ، بیماری های قلب ، سکته مغزی و ... حفظ کنند. 

حتی در طی مطالعاتی که دانشمندان بر روی چاقی انجام داده اند ، دریافته اند که این مشکل با بیماری سرطان پانکراس نیز ارتباط مستقیم دارد. پس اقدام به جراحی چاقی می تواند به میزان قابل توجهی سلامت انسان را تضمین کند. این روش ساده و پرطرفدار ، در اکثر مواقع نتیجه بخش بوده و بیمار را از خطرات بسیاری دور نموده است. 

انواع روش های جراحی لاغری کدام هستند؟

روش های جراحی بسیاری وجود دارد که هر یک به نوبه خود می توانند به کاهش خطرات و بیماری های چاقی کمک کنند. البته به خاطر داشته باشید که جراحی چاقی از حساسیت بالایی برخوردار است. از این رو همیشه به دنبال پزشک متخصص در این زمینه باشید. 

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده ، با تجربه و مهارت بالایی که دارد می تواند به شما برای رسیدن به تناسب اندام کمک شایانی نماید. می توانید با مراجعه به ایشان اطلاعات بسیاری در خصوص روش های جراحی لاغری به دست آورید. 

در میان روش های شناخته شده جراحی چاقی در دنیا ، باید به موارد زیر اشاره کرد:

جراحی اسلیو معده

جراحی بای پس معده

جراحی حلقه قابل تنظیم معده

جراحی بالون معده 

البته برای انجام این روش های جراحی چاقی شایعات بسیاری وجود دارد که باید بگوییم هیچ کدام صحت ندارند. زیرا جراحی های لاغری برای برطرف کردن چاقی از جمله ایمن ترین و کم خطرترین روش های درمانی به شمار می روند. 

اما مسلما جراحی که توسط پزشک متخصص انجام شود ، نسبت به جراحان تازه کار میتواند نتیجه بهتری به همراه داشته باشد. 

آیا می توان جراحی اسلیو معده را بهترین روش جراحی لاغری به شمار آورد؟

در این روش درمانی از آنجایی که تقریبا 80 درصد از معده برداشته می شود ، نتیجه بهتری برای بیمار به همراه دارد. از این رو می توانیم جراحی چاقی اسلیو معده را به عنوان یکی از بهترین روش های دستیابی به تناسب اندام به شمار آوریم. 

پس از آن که درصد بالایی از معده در جراحی اسلیو از بدن جدا می شود ، معده باقی مانده بخیه زده می شود. بیشتر بیمارانی که این روش درمانی را انتخاب میکنند ، اصولا موفق می شوند در طی 6 تا 12 ماه بین 30 تا 50 درصد از وزن اضافی خود را از دست دهند.

البته در روش جراحی چاقی اسلیو معده ، می توانید شاهد کاهش سرعت لاغری نسبت به جراحی بای پس معده باشید. که این مسئله نیز مزیت دیگری را برای بیمار به همراه خواهد داشت. از جمله این مزیت که بیمار پس از کاهش وزن دچار افتادگی پوست نمی شود. از این رو دیگر نیازی به انجام جراحی دیگری برای برطرف کردن افتادگی پوست خود نیز نخواهد داشت. 

 

سوالات لاغری

بهترین و جدیدترین روش جراحی چاقی کدام است؟

روش لاپاراسکوپی را باید جدیدترین روش درمان چاقی بیان نماییم. در این روش دوران نقاهت نسبت به روش دیگر کمتر است . تنها با ایجاد چند برش بر روی شکم می تواند جراحی را انجام داد.

با انجام جراحی اسلیو معده از چه مشکلاتی رها خواهیم شد؟

افرادی که از بیماری های مختلف همچون فشار خون بالا ، آپنه خواب ، دیابت نوع دوم و ... رنج می برند ، می توانند با انجام جراحی چاقی این مشکلات را از بدن خود دور نمایند. 

جراحی بالون معده به چه صورت است؟ 

در این روش جراحی ، که ایمن ترین نوع جراحی لاغری به شمار می رود ، درون معده بالون گذاری می شود. بالون از طریق دهان وارد مری شده و سپس به معده می رود. این بالن بخش زیادی از معده را به خود اختصاص میدهد و اشتهای بیمار کاهش می یابند. 

آیا جراحی چاقی مشمول بیمه قرار می گیرد؟ 

بله. در صورتی که BMI شخص بالاتر از 40 باشد ، تمام روش های جراحی لاغری ایشان مشمول بیمه قرار خواهد گرفت. 

هزینه کلی جراحی لاغری به چه میزان است؟ 

مسلما هزینه این عمل جراحی نسبت به روش های دیگر بسیار بالا می باشد. اما در صورتی که BMI بیمار بالای 40 باشد، می توان برای این جراحی چاقی از بیمه کمک دریافت کرد. اما به طور کلی هزینه این عمل جراحی تقریبا 24 میلیون تومان می باشد.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران