عمل اسلیو معده
انواع مراقبت های بعد از جراحی چاقی کدامند؟ مراقبت های بعد از جراحی چاقی

انواع مراقبت های بعد از جراحی چاقی کدامند؟

جراحی چاقی چه کمکی می تواند به کاهش وزن نماید؟ آیا لازم است بیماری حتما از روش جراحی چاقی برای رسیدن به وزن ایده آل خود استفاده کند؟ مراقبت های بعد از جراحی چاقی چقدر می توانند در کسب نتیجه مطلوب بعد از عمل موثر باشند؟ آیا بیمار پس از جراحی لاغری به طور کامل به تناسب اندام دست می یابد؟ 

 

برای آنکه بتوانیم بسیاری از سوالات مطرح شده را پاسخ دهیم، لازم است به بررسی برخی از موارد زیر بپردازیم:

1- رعایت توصیه های پزشک چقدر در کسب نتیجه جراحی لاغری موثر است؟

2- انواع مراقبت های بعد از جراحی چاقی چه هستند؟

3- آیا انتخاب پزشک در نتیجه جراحی چاقی تاثیر گذار است؟

 

رعایت توصیه های پزشک چقدر در کسب نتیجه جراحی لاغری موثر است؟

بدون شک بیمارانی که تمامی توصیه های پزشک جراح خود را با دقت رعایت می کنند، می تواند از جراحی لاغری نتیجه بهتری به دست آورند. تمامی پزشکان پیش از عمل با بیماران خود جلسه مشاوره ای تشکیل می دهند. در این جلسه مراقبت های بعد از جراحی چاقی و توصیه های لازم را به بیمار خود بیان می کنند. 

اگر بیمار تمامی این صحبت ها را با دقت بالا گوش سپرد و به آنها عمل کند، می تواند از عمل لاغری خود بهترین نتیجه را به دست آورد. مسئله مهم دیگری که می تواند در کسب نتیجه مطلوب پس از جراحی چاقی موثر باشد، انتخاب بیمارستان و پزشک جراح است.

بیمارانی که نزد آقای دکتر علی امیر احمدی، متخصص و جراح چاقی اقدام به عمل نموده اند، همگی از نتیجه جراحی خود رضایت کامل دارند. زیرا ایشان علاوه بر داشتن تجربه و مهارت بالا، تمامی توصیه ها و مراقبت های بعد از جراحی چاقی را برای بیماران خود به تفصیل بیان می کند.

از این رو بیمار می داند پس از جراحی چه نتیجه ای در انتظار او بوده، و لازم است چه مراقبت هایی را انجام دهد. پزشک با تجربه و ماهر خود به تنهایی می تواند بیشترین درصد موفقیت عمل لاغری را به خود اختصاص دهد.

انواع مراقبت های بعد از جراحی چاقی چه هستند؟

به خاطر داشته باشید که روش های مختلفی برای مراقبت های بعد از جراحی لاغری وجود دارند. شناخت هر یک از این روش های مراقبتی، می تواند به میزان قابل توجهی در کاهش وزن بیمار موثر واقع شود. ما در این مطلب به تفسیر هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

مراقبت های بعد از جراحی چاقی با رژیم غذایی:

در این روش بیمار باید میزان پروتئین هایی که وارد بدن ایشان می شود را افزایش دهد. از این رو باید هر آنچه لازم است میل نماید. البته می دانیم که بیماران پس از جراحی چاقی قادر نیستند از برخی مواد غذایی همچون غذاهای شیرین و چرب استفاده کنند.

به همین دلیل ایشان باید مصرف مواد غذایی هایی که از چربی سرشار هستند را به مدت یک سال کاهش دهند. پس از یک سال رعایت مراقبت های بعد از جراحی چاقی، بیمار می تواند به آرامی غذاهای چرب را نیز به رژیم غذایی خود اضافه کند. 

البته این مسئله بدان معنا نیست که به طور کامل مصرف این دسته مواد غذایی از برنامه بیمار حذف شود. بلکه بیمار می تواند تنها هفته ای یک بار از این مواد غذایی استفاده نماید.

مراقبت بعد از جراحی با دارو:

یکی دیگر از روش های مناسب مراقبت های بعد از جراحی چاقی مصرف دارو است. لازم است بیمار پس از جراحی به میزان 2 الی 3 عدد در طول روز، مکمل های مختلف از جمله مواد معدنی و ویتامین ها را استفاده کند. 

در صورتی که بیماری با مشکلات دیگری همچون دیابت، کلسترول بالا، فشار خون بالا و .... مواجه است، بهتر است حتما در این خصوص با پزشک خود صحبت نماید. زیرا این مسئله می تواند روند تجویز دارو توسط پزشک برای بیمار تغییر کند. این میزان تغییر دارو در بیماران مختلف، متفاوت خواهد بود.

مراقبت های بعد از جراحی چاقی با تمرینات ورزشی:

در نهایت نیز باید به تمرینات ورزشی برای بعد از جراحی چاقی اشاره نماییم. بیمارانی که دوران نقاهت بعد از عمل آن ها سپری شده است، بهتر است پیاده روی را برای آغاز تمرینات ورزشی اغاز کنند. در روزهای اول بعد از جراحی انجام این دسته از تحرکات برای بیمار بسیار لازم خواهد بود.

در صورتی که به شنا علاقه مند باشید، می توانید پس از گذشت 20 روز بعد از جراحی شنا کردن را آغاز کنید. البته افرادی که علاقه مند به باشگاه های ورزشی هستند، برای آن که تمامی مراحل مراقبت های بعد از جراحی چاقی را به خوبی طی کنند، لازم است یک ماه صبر کرده و پس از آن برای ورزش به باشگاه مراجعه کنند.

حتما به خاطر داشته باشید که ابتدا از ورزش هایی که طاقت فرسا نیستند آغاز کنید، و پس از آن در طول زمان می توانید تمرینات خود را به آرامی سخت تر کنید.

آیا انتخاب پزشک در نتیجه جراحی چاقی تاثیر گذار است؟

بدون شک پزشک متخصص و با تجربه در کنار مراقبت های بعد از جراحی چاقی می تواند بسیار برای کسب نتیجه مطلوب از جراحی موثر باشد. افرادی که به سراغ جراحان تازه کار و کم تجربه می روند، معمولا با مشکلات زیادی در این زمینه مواجه می شوند.

 زیرا جراحی لاغری و چاقی از حساسیت بالایی برخوردار بوده و لازم است بیمار به خوبی تمامی مراحل درمانی را انجام دهد. از سوی دیگر میزان واقع گرایی بیمار نیز در کسب نتیجه جراحی موثر خواهد بود. پس پیش از آنکه بخواهید جراحی چاقی انجام دهید، بیمارستان مناسب و پزشک متخصص خود را بیابید. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران