عمل اسلیو معده
انواع روش های کوچک کردن سینه کدام است؟ کوچک کردن سینه

انواع روش های کوچک کردن سینه کدام است؟

چند روش جراحی برای کوچک کردن سینه ها وجود دارد؟ آیا می توان با روش های غیر طبیعی اقدام به کوچک کردن اندازه سینه ها نمود؟ روش های طبیعی برای کوچک کردن پستان بهتر هستند یا روش های جراحی؟ نتیجه کدام یک از روش های جراحی سینه می تواند از ماندگاری بیشتری برخوردار باشد؟ با ما همراه شوید. 

 

ما قصد داریم در این مطلب به برخی از سوالات مهم در مورد کوچک کردن پستان بپردازیم. از جمله: 

1- مهمترین مزایای جراحی سینه چیست؟

2- چه کسانی کاندید مناسبی برای کوچک کردن پستان هستند؟

3- انواع روش های کوچک کردن سینه کدامند؟

 

مهمترین مزایای جراحی سینه چیست؟

خانم های بسیاری هستند که به دلیل بزرگ بودن سینه های خود، درگیر مشکلات زیادی می شوند. این دسته از خانم ها معمولا با ناراحتی های خاصی رو به رو می شوند. برای ان که بتوانند از شر بسیاری از مشکلات و ناراحتی های سینه ی بزرگ رها شوند، بهترین روش انجام جراحی کوچک کردن سینه است. مسلما این روش درمانی مزایای بسیاری برای خانم ها به همراه دارد. 

از جمله مزایایی که می توانیم برای کوچک کردن پستان بیان کنیم، برطرف کردن ناراحتی های جسمی و روحی است. با داشتن سینه های بزرگ نمی توان لباس های مناسب پوشید و حتی سینه بند اندازه و مناسب نیز پیدا نخواهد شد. این مشکلات در کنار مشکلات دیگر همچون عدم انجام فعالیت های ورزشی  بسیار به دلیل بزرگ بودن بیشتر از حد سینه نیز، وجود دارد. 

پس برای برخی از خانم ها سینه ها در اصل مزاحم های بدی به شمار می روند. برای ان که بتوان این مشکلات را از بدن دور کرد، جراحی کوچک کردن سینه ساده ترین و موثرترین روش خواهد بود. بیمارانی که نزد دکتر علی امیر احمدی اقدام به کوچک نمودن سینه های خود می کنند، از مشکلات زیادی خلاص می شوند. 

چه کسانی کاندید مناسبی برای کوچک کردن پستان است؟

پیش از آنکه بخواهید اقدام به انجام جراحی کوچک نمودن سایز سینه ها نمایید، باید بدانید که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام این روش های جراحی هستید یا خیر؟ اصولا کاندید های مناسب برای جراحی سینه، افرادی هستند که از سینه های بیش از حد بزرگی برخوردار می باشند. که این مسئله برای خانم ها مشکلات زیادی همچون ناراحتی های اجتماعی و فیزیکی، مشکلات سلامتی، اعتماد به نفس پایین و ... را به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر خانم هایی که در دوران شیردهی و بارداری قرار دارند، کاندید مناسبی برای جراحی کوچک کردن سینه نمی باشند. بیماران نیز پیش از آنکه بخواهند این روش درمانی را انتخاب کنند، لازم است تمامی جزئیات و خطرات آن را بررسی کرده و در مورد بیماری خود با پزشک مشورت کنند. تا در صورتی که ایشان جراحی سینه را برای بیمار خود تایید نمودند، اقدام به انجام آن نمایند. 

پس به طور کلی کوچک کردن پستان و  بالا کشیدن آن از حساسیت بالایی برخوردار است. پس بهتر است پیش از انجام این روش درمانی، تمامی شرایط را مورد بررسی قرار دهید. شناسایی کاندید مناسب برای انجام این روش درمانی، بسیار مهم بوده و در کسب نتیجه تاثیر گذار خواهد بود. 

انواع روش های کوچک کردن سینه کدامند؟

برای کوچک کردن سایز سینه ها روش های مختلفی وجود دارد. از این میان باید به روش های مزوتراپی، هایفوتراپی و رادیو فرکانسی اشاره کنیم. هر یک از این روش ها نحوه خاصی دارند. مثلا روش جراحی سینه مزوتراپی یک روش کم تهاجم بوده و چربی های سینه را از بین می برد. که در نهایت منجر به کوچک شدن سایز سینه ها خواهد شد. 

کوچک کردن سینه با روش مزوتراپی،  نیاز به استفاده از بی حسی دارد. پس از آن که چربی ها از قسمت سینه خارج شدند، و اثر بی حسی از بین رفت، ممکن است در قسمت سینه کمی درد و تورم به وجود آید. عوارض این روش درمانی خفیف بوده و پس از مدت کوتاهی برطرف می شود. یعنی بعد از یک هفته تا دو هفته می توان نتیجه جراحی را به طور کامل مشاهده کرد. 

روش دیگری که برای جراحی کوچک کردن سینه انجام می شود، روش هایفوتراپی است.  این روش در اصل یک روش غیر جراحی است، که به بالا کشیدن پوست و کوچک کردن پستان کمک می کند. دستگاه هایفو بر روی پوست سینه قرار می گیرد، و تقریبا 2 دقیقه نگه داشته می شود. این عمل لازم است در هر منطقه 3 بار تکرار شود. هر چه میزان دوز این دستگاه بیشتر شود، سینه ها بیشتر تحریک شده و کوچک تر می شوند. 

در نهایت نیز باید به روش جراحی رادیو فرکانسی اشاره کنیم. این روش مدرن برای کوچک کردن سینه بسیار مناسب است. باید آن را در زمره جراحی های غیر تهاجمی بیان کنیم. ایم روش درمانی به هیچ عنوان درد و عوارض جانبی نداشته و منجر می شود تا سایز سینه ها کم شود. بیشتر بیماران پس از مدت کوتاهی از این روش درمانی نتیجه مطلوب را به دست می آورند. اگر زیر نظر پزشک متخصص و جراح اقدام به جراحی نمایند.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران