عمل اسلیو معده
جراحی ابدومینوپلاستی شکم به چه صورت است؟ عمل ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی شکم به چه صورت است؟

آیا میدانید برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام، می توان از جراحی های مختلفی استفاده کرد؟ بهترین روش درمان برای از بین بردن چربی های اضافی شکم کدام روش است؟ جراحی ابدومینوپلاستی چه مزایایی می تواند برای تناسب اندام داشته باشد؟ با ما همراه باشید.


 

 

ما قصد داریم در این مطلب به تفسیر در مورد جراحی ابدومینوپلاستی که در اصل یکی از روش های عالی برای رسیدن به تناسب اندام است اشاره نماییم. 

1- جراحی لاغری شکم به چه صورت است؟

2- بهترین کاندیدا برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟

3- مهمترین مزایای جراحی شکم چیست؟

 

جراحی لاغری شکم به چه صورت است؟

جراحی شکم در اصل یکی از بهترین روش های درمانی برای رسیدن به تناسب اندام است. با این روش می توان از دست تمامی چربی های اضافی در اطراف شکم و پهلو خلاص شده، و به اندامی ایده آل دست یافت. از سوی دیگر میز با انجام جراحی شکم می توانید تمامی دیواره های شکم و عضلات آن را سفت کنید. 

معمولا خانم ها بعد از بارداری، درگیر مشکلات شل شدگی پوست شکم خود می شوند. این مسئله برای آنها مشکلات دیگری همچون کاهش اعتماد به نفس، عدم نارضایتی از اندام و ... را به همراه می آورد. اما زمانی که اقدام به جراحی ابدومینوپلاستی می نمایند، در زمانی کوتاه موفق می شوند تناسب اندام خود را به دست آورند. 

برخی دیگر از افراد نیز در اثر وراثت و ژنتیک ممکن است به این مشکل دچار شوند. که با جراحی شکم تمام این ایرادات در اندام ظاهری آنها برطرف خواهد شد. 

بهترین کاندیدا برای جراحی ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟

شاید برخی از افراد تصور کنند که هر انسان چاقی می تواند جراحی لاغری شکم انجام دهد. اما باید بگوییم چنین امری صحیح نیست. ان جراحی بیشتر برای افرادی مناسب است که شرایط خاصی داشته باشند. از جمله مهمترین این شرایط عبارتند از:

داشتن وزن ثابت 

سلامت جسمی کامل داشتن، بدون آنکه به بیماری های خطرناکی همچون دیابت، مرض قلب، آسم و ... مبتلا باشند.

عدم قصد بارداری در آینده 

داشتن سابقه زایمان و بارداری متعدد 

داشتن انتظارات واقع بینانه از انجام جراحی ابدومینوپلاستی

تحت فشار روحی قرار داشتن به دلیل شکم بیش از حد بزرگ

از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست به دلیل افزایش سن 

عدم مصرف سیگار و دخانیات 

برای این که بدانید آیا شخص مناسبی برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی هستید، بهتر است پیش از عمل به سراغ پزشک متخصص در این زمینه روید. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری، در اولین جلسه مشاوره، تمامی شرایط بیمار را بررسی می نماید. تا بهترین روش درمانی برای رسید نبه تناسب اندام را به ایشان معرفی کند.

پس داشتن شرایط مناسب برای انجام جراحی، در کنار توجه به مهارت و سابقه پزشک، دو مقوله مهمی هستند که می توانند به بیمار در کسب نتیجه مناسب پس از جراحی کمک شایانی نمایند. 

مهمترین مزایای جراحی شکم چیست؟

بیشتر افرادی که به سراغ جراحی ابدومینوپلاستی می روند، برای آن است که بتوانند اندام مناسب و زیبایی به دست آورند. زیرا با انجام این روش درمانی، پوست شکم صاف شده و تمامی ترک های پوست شکم برطرف می شود. 

این روش درمانی به هیچ عنوان خونریزی نداشته و فرد می تواند بدون هیچ مشکلی پس از جراحی لاغری شکم، به فعالیت های روزانه خود بپردازد. از سوی دیگر با انجام جراحی ابدومینوپلاستی به شریان های تغذیه در زمان عمل آسیبی وارد نمی شود. پس بیمار با برطرف کردن یک مشکل، به مشکلات و بیماری های دیگری گرفتار نخواهد شد. 

البته این مهم زمانی میسر است، که جراحی توسط پزشک متخصص یا فوق تخصص انجام شود. پزشکی که از مهارت و توانایی بسیار بالایی در این جراحی برخوردار است. در نهایت نیز باید بگوییم جراحی ابدومینوپلاستی دوران نقاهت کوتاهی دارد و هیچ گونه عوارض جانبی برای فرد متقاضی به همراه نخواهد داشت. 

برخی از بیماران تصور می کنند که پس از انجام جراحی شکم، ناف آنها به زیر کشیده خواهد شد. در برخی از افراد ممکن است این مسئله بروز نماید. که برای برطرف نمودن آن پزشک اقدام به جراحی نموده و برای ناف، جایگاه جدیدی به وجود می آورد. این پروسه درمانی به هیچ عنوان خطرناک نیست، پس هیچ گونه جای نگرانی وجود نخواهد داشت. 

 

 

سوالات لاغری

بهترین روش درمان برای از بین بردن پوست های اضافی ناحیه شکم کدام است؟

جراحی ابدومینوپلاستی را در میان روش های جراحی لاغری، باید بهترین روش درمانی به شمار آوریم. زیرا با این روش درمانی، می توان بدون هیچ عوارضی، مشکلات شل شدگی پوست را برطرف نمود. 

هزینه و زمان انجام عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟

این عمل هزینه ای حدود 12 میلیون تومان در بر دارد، و حدود 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

آیا جراحی لاغری شکم خطرناک است؟

از آنجایی که در این روش جراحی هیچ یک از اعضای بدن دچار آسیب نمی شوند، می توانیم بگوییم که عمل شکم خطرناک نیست. 

برای جلوگیری از شل شدگی و آویزان شدن پوست پس از جراحی لاغری چه باید کرد؟

اولین مسئله مهم در بحث جراحی لاغری، خلاص شدن از شر وزن بالا و عوارض آن است. در صورتی که پس از جراحی لاغری درگیر مشکل شل شدگی پوست شوید، می توانید با انجام جراحی ابدومینوپلاستی این مشکل را در زمان کوتاهی برطرف نمایید. 

آیا می توان با روش لیپوماتیک چربی های روی شکم را برطرف نمود؟ 

افرادی که وزن طبیعی یا نزدیک به وزن طبیعی دارند، مناسب ترین کاندیدا برای انجام جراحی لیپوساکشن یا لیپولیز هستند. اما در صورتی که این چربی ها برای فرد ناراحتی های خاصی به همراه داشته باشند، بهتر است با روش های درمانی دیگری اصلاح شوند. 

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

سوال از دکتر علی امیراحمدی

کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

سوالات کاربران