تاثیر اسلیو معده بر هورمون ها

تاثیر اسلیو معده بر هورمون ها

اسلیو معده چه تاثیری بر روی هورمون ها می گذارد؟

تاثیر اسلیو معده بر هورمون ها: طی تحقیقاتی که توسط کلینیک فوق تخصصی دکتر امیر احمدی تهیه شده است که جراحی لاغری اسلیو معده همچنین باعث تغییر عملکرد برخی هورمون های ساخته شده توسط معده و روده می شود، مانند گرلین، “هورمون گرسنگی” و GLP1، هورمونی که اشتها را کاهش می دهد و متابولیسم گلوکز را تنظیم می کند.
افراد در صورتی که سایر روش های کاهش وزن برای آنها موثر نبوده و/یا اگر مشکلات سلامتی جدی ناشی از چاقی مانند دیابت نوع 2 داشته باشند، این نوع جراحی ها را انجام می دهند.
جراحی لاغری می تواند هم مزایا و هم خطراتی برای سیستم غدد درون ریز شما داشته باشد – شبکه غددی که هورمون ها را تولید، ذخیره و آزاد می کنند.
هورمون ها در تعادل انرژی بدن، سیستم تولید مثل، رشد و تکامل و واکنش به استرس و آسیب نقش دارند.
انواع مختلف جراحی لاغری از نظر نوع و درجه خطرات و فواید متفاوت است.

 

در صورتی که تمایل دارید در رابطه با اسلیو معده بیشتر بدانید می توانید مقاله مشابه ما را در رابطه با عمل اسلیو معده چیست | اطلاعات لازم درباره عمل اسلیو معده می باشد مظالعه نمایید.

جراحی لاغری اسلیو معده

جراحی لاغری اسلیو معده به افرادی که دارای اضافه وزن زیادی دارند کمک می کند تا وزن زیادی کاهش دهند و سلامت خود را بهبود بخشند.
اکثر جراحی‌های کاهش وزن، آناتومی معده شما را تغییر می‌دهند، مقدار غذایی که معده‌تان می‌تواند نگه دارد کاهش می‌یابد و باعث می‌شود فقط بعد از یک وعده غذایی کوچک احساس سیری کنید (به نام محدودیت).
جراحی های کاهش وزن نحوه تخلیه معده به قسمت بالایی روده را تغییر می دهد.
آنها گاهی اوقات کالری و مواد مغذی را که بدن شما می تواند جذب کند نیز محدود می کند (به نام سوء جذب).
علاوه بر این، جراحی سیگنال هایی را تغییر می دهد که به مغز شما می گویند چه زمانی سیر هستید و چه زمانی زمان غذا خوردن است.
مهم است که بدانیم جراحی لاغری یک “راه حل سریع” نیست و به تلاش قابل توجهی برای تغییر الگوهای غذا خوردن و فعالیت – و نظارت طولانی مدت توسط تیم مراقبت بهداشتی – برای دستیابی به کاهش وزن سالم نیاز دارد.

تغییرات هورمونی پس از جراحی اسلیو معده

وقتی اضافه وزن دارید، بدن شما استروژن بیشتری تولید می کند.
وقتی وزن کم می کنید، استروژن کاهش می یابد و نسبت تستوسترون به استروژن افزایش می یابد.
تستوسترون با انرژی و میل جنسی بالاتر مرتبط است.
فرقی نمی کند که کدام روش جراحی لاغری را انجام داده اید.
جراحی بای پس معده، اسلیو معده و جراحی لپ باند می تواند منجر به تغییرات هورمونی شود. در یک مطالعه در سال 2012 که در تحقیقات Science Daily منتشر شد، مشخص شد که باروری افزایش نمی یابد، اما میل جنسی (میل جنسی) افزایش می یابد.

سوالات متداول

آیا جراحی لاغری اسلیو معده هورمون های شما را تغییر می دهد؟

زنانی که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفتند و تقریباً 40 درصد از وزن اولیه خود را از دست دادند، کاهش قابل توجهی در استرادیول، تستوسترون تام، و تستوسترون آزاد و همچنین افزایش گلوبولین متصل به هورمون جنسی و سطح هورمون محرک فولیکول را تجربه کردند.

جراحی اسلیو معده چه هورمون هایی را حذف می کند؟

گرلین عمدتاً توسط سلول های فوندوس معده تولید می شود که توسط اسلیو گاسترکتومی برداشته می شود.

آیا جراحی اسلیو معده بر چرخه قاعدگی شما تأثیر می گذارد؟

جراحی چاقی با کمک به تنظیم این هورمون ها و حفظ دوره های منظم بر چرخه قاعدگی زنان تأثیر می گذارد.
در یک مطالعه بر روی 515 زن که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته بودند، 38.6٪ از زنان قبل از جراحی کاهش وزن، قاعدگی نامنظم را گزارش کردند و 25٪ ادعا کردند که بعد از جراحی چاقی پریودهای نامنظم داشتند.

بدن من بعد از اسلیو معده چگونه تغییر خواهد کرد؟

جراحی چاقی کیفیت زندگی شما را از نظر فیزیکی بهبود می بخشد زیرا تحرک بیشتری خواهید داشت.
این موضوع به شما کمک می کند استقلال خود را بازیابید، تنفس خود را بهبود بخشید، انرژی و استقامت خود را افزایش دهید و درد مفاصل ناشی از اضافه وزن را کاهش دهید.

نتیجه گیری

اگر شما دارای 40 کیلوگرم یا بیشتر اضافه وزن دارید، جراحی اسلیو معده یکی از مطمئن ترین و امن ترین گزینه ها برای کاهش وزن قابل توجه، سریع و طولانی مدت است. در طول این عمل، جراح شما اندازه معده شما را به شدت کاهش می دهد.
شما می توانید برای جراحی اسلیو معده به کلینیک فوق تخصصی دکتر امیراحمدی مراجعه نمایید و با مشاوره گرفتن از دکتر در رابطه با عمل جراحی لاغری راهنمایی بخواهید.
جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

اشتراک:
Share on facebook
Share on twitter
برچسب ها:
[xyz-ips snippet="tags"]
سوال از دکتر علی امیراحمدی:
کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.
تمامی حقوق این سایت نزد برنامه نویس محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.
طراحی شده توسط واحد فنی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیراحمدی