جراحی لاغری

مزایای جراحی لاغری با روش لاپاروسکوپی

اکثر افرادی که جراحی لاغری خود را با استفاده از روش لاپاروسکوپی انجام داده‌اند از نتیجه عمل خود کاملا راضی هستند و بعد از عمل به سرعت بهبود پیدا می‌کنند. اگر می‌خواهید بدانید دلیل رضایت بالای بیماران از جراحی لاپاروسکوپی چیست و این روش جراحی چه مزایایی دارد در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

مزایای جراحی لاغری با روش لاپاروسکوپی چیست؟

جراحی لاپاروسکوپی برای تعداد زیادی از عمل‌های چاقی مانند حلقه معده، بای پس معده، اسلیو معده و مینی بای پس کاربرد دارد و کمتر کسی است که برای جراحی لاغری خود از این روش استفاده نکند. این روش به دلیل داشتن مزایای زیر از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است.

برش‌ها و زخم‌هایی که در جراحی لاغری با روش لاپاروسکوپی بر روی بدن بیمار شکل می‌گیرد بسیار سطحی و کوچک هستند. این نوع برش باعث می‌شود دوره نقاهت بیمار کوتاه طی شود و با سرعت بیشتری بتواند به حالت عادی زندگی خود برگردد. در سایر عمل‌ها برش‌ها و زخم‌ها عمیق‌تر و بیشتر هستند و با سرعت بسیار کمی بهبود پیدا می‌کنند؛ بنابراین پروسه عمل برای بیماران سخت‌تر طی می‌شود.

در جراحی لاپاروسکوپی مدت زمان بستری شدن در بیمارستان کوتاه و گاهی در حد یک روز است و شما می‌توانید مدت کوتاهی پس از عمل در خانه خود استراحت کنید.

ابزارهایی که برای انجام جراحی لاپاروسکوپی مورد استفاده قرار می‌گیرند تخصصی هستند و از ایمنی بالایی برخوردار هستند. ایمنی این ابزارها باعث می‌شود تا به اجزای شکم شما در حین عمل هیچ‌گونه آسیبی وارد نشود.

اگر عمل چاقی شما از طریق لاپاروسکوپی انجام شود مطمئن باشید در این عمل متحمل درد کمتری خواهید شد.

اثر زخمِ عمل لاپاروسکوپی بسیار ناچیز است و تعویض پانسمان برای این عمل به راحتی صورت می‌گیرد.

با آنکه جراحی لاپاروسکوپی نسبت به دیگر روش‌ها پیشرفته‌تر و جدیدتر است اما انجام این عمل نیازمند هزینه کمتری است.

یکی از مزیت‌های جراحی لاغری با روش لاپاروسکوپی این است که احتمال آسیب به شکم و چسبندگی اجزای آن بسیار کم است زیرا با وجود ابزارهای لاپاروسکوپی نیازی نیست تا شکم لمس و دستکاری شود.

در سال 2000 به منظور بررسی اثر‌بخشی جراحی لاغری با روش لاپاروسکوپی مطالعه و تحقیقی بر روی 500 بیمار انجام شد. نتایج بسیار امیداور‌کننده بود و نشان داد در 96 درصد از بیماران که با روش لاپاروسکوپی عمل شده‌اند، موارد زیر درمان شده و بهبود یافته است.

کمر‌درد

دیابت

افسردگی

فشارخون

خرو‌پف هنگام خواب

درصد و میزان موفقیت جراحی لاپاروسکوپی در مقایسه با سایر روش‌های جراحی بسیار بیشتر و قابل توجه‌تر است.

یکی از دلایل محبوبیت جراحی لاغری با روش لاپاروسکوپی این است که عوارض آن بعد از عمل در حد بسیار کم و نا‌چیز است. به طور مثال برش‌های کوچک در جراحی لاپاروسکوپی مانع از آن می‌شود که زخم‌ها پس از عمل عفونت پیدا کنند.

دقت و کیفیت جراحی لاپاروسکوپی در مقایسه با سایر روش‌ها بسیار بیشتر است زیرا پزشک در این جراحی برای مشاهده اجزای شکم از ابزار تخصصی و یک دوربین با قدرت دید بالا استفاده می‌کند.

در 10 تا 20 درصد جراحی‌هایی که با روشی غیر از لاپاروسکوپی انجام می‌شود پس از عمل فتق شکمی در بیمار ایجاد می‌شود اما در جراحی لاپاروسکوپی چنین عارضه‌ای به وجود نمی‌آید.

یکی از نگرانی‌های بیماران درباره جراحی لاغری، تاثیری است که بر زیبایی بدن آنها می‌گذارد. برای جراحی لاپاروسکوپی لازم نیست چنین نگرانی داشته باشید زیرا برش‌های کوچک این جراحی، زیبایی بدن شما را حفظ خواهد کرد.

در عمل چاقی که با روش لاپاروسکوپی انجام می‌شود خونریزی کمتری اتفاق می‌افتد و شما بعد از عمل به دریافت خون نیازی پیدا نمی‌کنید.

نکته‌ای مهم درباره جراحی لاپاروسکوپی

جراحی لاپاروسکوپی با وجود تمام مزایا و فوایدی که برای شما به همراه دارد، تنها در صورتی موفقیت‌آمیز و موثر واقع می‌شود که پزشک شما برای انجام این عمل از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشد. شما باید قبل از جراحی لاغری خود به‌طور کامل درباره پزشک‌هایی که این عمل را به صورت تخصصی و حرفه‌ای انجام می‌دهند تحقیق کنید تا از عمل خود بیشترین رضایت را داشته باشید.

این روزها جراحی لاغری با روش لاپاروسکوپی بر سر زبان‌ها افتاده و بسیار طرفدار دارد. به نظر شما دلیل محبوبیت این جراحی چیست؟

افرادی که از نتیجه عمل خود به روش لاپاروسکوپی راضی هستند دلیل رضایت خود را مواردی از قبیل دوره نقاهت کوتاه، ایجاد زخم و اثر عمل کمتر بر روی بدن، هزینه کم، ایجاد عوارض ناچیز، دقت بالای عمل، حفظ زیبایی بدن و… ذکر می‌کنند.

برای آنکه اثربخشی و مزایای جراحی لاپاروسکوپی افزایش یابد، شما باید در انتخاب پزشک خود دقت لازم را به کار ببرید و برای سنجش مهارت پزشک خود زمان کافی صرف کنید.

اگر زمانی نیاز باشد تا از طریق جراحی لاپاروسکوپی، عمل چاقی خود را انجام دهید چه مواردی ممکن است شما را درباره این عمل نگران کند؟ دغدغه‌های خود را با ما در میان بگذارید.

ما با آگاهی دادن درباره این عمل نگرانی شما را کاهش می‌دهیم تا بتوانید از جراحی لاغری خود نهایت رضایت و اطمینان را داشته باشید.

 

منبع: کلینیک فوق تخصصی اسلیو معده

اشتراک:
Share on facebook
Share on twitter
برچسب ها:
[xyz-ips snippet="tags"]
سوال از دکتر علی امیراحمدی:
کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.
تمامی حقوق این سایت نزد برنامه نویس محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.
طراحی شده توسط واحد فنی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیراحمدی