بازگشت وزن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

امکان بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو معده وجود دارد؟

امکان بازگشت وزن بعد از عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد؟ این سوال یکی از دغدغه‌های ذهنی افرادی است که می‌خواهند این عمل را انجام دهند.

یکی از راه‌های لاغری جراحی اسلیو معده می‌باشد. اما بسیاری از افراد قبل از انجام عمل‌های مختلف لاغری نگران مسئله بازگشت وزن هستند و می‌خواهند از این لحاظ روشی مطمئن را انتخاب کنند. به همین دلیل در این محتوا به صورت کامل به شما می‌گوییم که آیا عمل اسلیو معده برگشت پذیر است یا خیر؟

اگر نگران بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو معده هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

عمل اسلیو معده و بازگشت وزن

یکی از مزایای عمل اسلیو معده کاهش اشتها و وزن در اثر کوچک شدن معده است. در این نوع جراحی حدود 80 درصد از معده برداشته می‌شود و مابقی به شکل یک لوله و موز مانند باقی می‌ماند.

با کم شدن حجم معده اشتهای شما نیز کم می‌شود. احساس گرسنگی کمتری به شما دست می‌دهد و ظرفیت معده کاهش می‌یابد. کاهش وزن بعد از عمل به مواردی مانند سن، تغذیه، میزان اضافه وزن و… بستگی دارد. به همین دلیل در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

بسیاری از افراد از sleeve gastrectomy و کاهش اضافه وزن بعد از این عمل راضی بودند. با این حال برخی از افراد نگران بازگشت وزن بعد از عمل جراحی اسلیو معده هستند.

در ادامه دلایل برگشت وزن را عنوان خواهیم کرد.

آیا امکان بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو معده وجود دارد

معمولا افراد بعد از عمل جراحی، رژیم‌های غذایی را به صورت کامل و اصولی رعایت می‌کنند. ورزش‌های مختلف را دربرنامه خود قرار می‌دهند. اما پس از مدتی که شاید میانگین این زمان را بتوان یک سال تخمین زد، به حالت قبل برمی‌گردند. فعالیت‌های بدنی و ورزن را کم می‌کنند. رژیم غذایی و تعذیه سالم را رعایت نمی‌کنند. به این ترتیب روند کاهش وزن کاهش پیدا می‌کند یا به صورت کلی متوقف می‌شود. حتی امکان اضافه شدن وزن نیز وجود دارد.

بسیاری از دلایل برگشت وزن بعد از عمل جراحی اسلیو معده به عادت‌های بد غذایی برمی‌گردد. پرخوری، ادامه دادن به غذا خوردن بعد از سیری، خوردن فست فود و … جزیی از عادات نامناسب است.

پس به صورت کلی این امر اتفاقی دور از تصور و غیرممکن نیست. برگشت پذیری وزن به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه آن‌ها را با جزئیات کامل توضیح خواهیم داد.

بازگشت وزن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

دلایل بازگشت وزن بعد از عمل جراحی اسلیو معده

افراد بعد از عمل جراحی لاغری هنوز به عادت‌های غذایی و رفتاری قبلی خود وابسته هستند. به همین دلیل احتمال چاق شدن نیز وجود دارد. کنترل کردن این نوع رفتارها و عادات کمی سخت است. همینطور چربی بدن تحت فشار برای بازیابی وزن از دست رفته قرار می‌گیرد.

در ادامه برخی از دلایل بازگشت وزن را عنوان می‌کنیم:

  • یکی از دلایل آناتومیک بدن بزرگ شدن معده می‌باشد. در این روش معده فرد کوچک کی‌شود. بر اثر برخی عوامل سایز معده کش می‌آید و بزرگتر می‌شود. در نتیجه مجرای معده بزرگ و باعث اضافه وزن می‌گردد.
  • از منظر روانشناسی نیز برخی موارد می‌تواند باعث بازگشت وزن شود. مشکل افسردگی، عدم توانایی کنترل عادات بد و عدم وجود عزت نفس و… مثال‌هایی از این موارد است.
  • برخی از دلایل دیگر مربوط به اتفاقاتی مانند یائسگی، اختلال در متابولیسم چربی، ذخیره چربی سریع در بدن و… است که در دسته مشکلات فیزیولوژیکی قرار می‌گیرد.
  • برخی عادات رفتاری مانند عادت به خوردن برخی خوراکی‌ها و یا خوردن بیش از حد غذا نیز باعث برگشت وزن می‌گردد.

جراحی اسلیو معده بدون بازگشت وزن

جراحی لاغری یک روش فوق العاده و موثر برای از دست دادن چربی اضافه بدن است. اما آیا به تنهایی کافی‌ست؟ خیر. روش‌های لاغری جادو نمی‌کنند. به شما کمک می‌کنند تا برای از دست دادن وزن اضافی بدن پیشرفت بهتری داشته باشید و روال آسان‌تری را طی کنید.

در نتیجه شما برای تثبیت لاغری باید زندگی سالمی در پیش بگیرید. عادات و رفتارهای مربوطه را اصلاح کنید. تغذیه غذایی مناسبی داشته باشید. فعالیت‌های بدنی خود را در سطح قابل قبولی حفظ نمایید و برخی از موارد دیگر که پزشک متخصص با توجه به روش لاغری به شما متذکر خواهد شد. تا با رعایت آن موارد تجربه بهتری از عمل لاغری و روزهای بعد از آن داشته باشید.

پس بازگشت وزن بعد از عمل اسلیو معده در صورت عدم رعایت برخی اصول کاملا طبیعی می‌باشد. در صورت رعایت موارد گفته شده تجربه بازگشت وزن را نخواهید داشت.

دکتر علی امیراحمدی به عنوان بهترین جراح اسلیو معده در این زمینه به گونه‌ای عمل جراحی و اصول بعد از آن را انجام می‌دهد که احتمال بازگشت وزن را به حداقل می‌رساند.

اشتراک:
Share on facebook
Share on twitter
برچسب ها:
سوال از دکتر علی امیراحمدی:
کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

تمامی حقوق این سایت نزد برنامه نویس محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.
طراحی شده توسط واحد فنی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیراحمدی