جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده موثرترین روش برای لاغری

آیا می دانیم جراحی اسلیو معده چیست و چه مزایای دارد؟ آیا این روش قادر است به لاغری سریع کمک کند؟ اسلیو با چه میزان هزینه ای انجام می شود و چه تاثیری بر روی بدن دارد؟ چه کسانی می توانند این عمل جراحی را انجام دهند و به نتیجه دست یابند؟

هدف از انجام جراحی اسلیو چیست؟ 

جراحی اسلیو ساده ترین و موثرترین روش برای کاهش وزن در افرادی است که با وزن بسیار زیادی مواجه هستند. می توان با انجام این عمل جراحی بیش از 70 درصد از حجم معده را برداشته و ظرفیت آن را کاهش داد. با انجام اسلیو معده بیشتر افراد چاق در مدت زمان کوتاهی می توانند به تناسب اندام دست یافته و با کاهش وزن مواجه شوند.

جراحی اسلیو برخلاف جراحی بای پس معده است. زیرا در روش جراحی بای پس معده هیچ بخش از معده از بدن خارج نمی شود. در حالی که جراحی اسلیو 70 درصد از حجم معده را از بدن خارج می کند. از این رو این جراحی غیر قابل بازگشت بوده و دیگر بیمار نمی تواند معده خود را مجددا به حالت سابق باز گرداند.

افرادی که اقدام به جراحی اسلیو معده می نمایند، به دلیل داشتن معده کوچک تنها مقدار کمی غذا میل می کنند و به سرعت پش از آن احساس سیر شدن نموده و دیگر غذایی میل نخواهند کرد. این مسئله منجر به کاهش وزن آنها در کوتاه مدت می شود و در نتیجه تناسب را به اندام آنها باز خواهد گرداند.

جراحی اسلیو معده برای چه کسانی مناسب است؟ 

بسیاری بر این عقیده هستند که به جای انتخاب روش های مناسب و طبیعی همچون رژیم های غذایی، تمرینات ورزشی و روش های دیگر برای لاغری، به سراغ جراحی اسلیو روند. زیرا این تکنیک نه تنها در کوتاه ترین زمان منجر به کسب نتیجه می شود، بلکه می تواند ماندگاری بیشتری نیز داشته باشد. اما باید بگوییم تمام افرادی که از چاقی رنج می برند، کاندید مناسبی برای جراحی اسلیو نیستند.

افرادی که از شرایط خاصی برخوردار باشند می توانند اقدام به جراحی اسلیو معده نمایند. از جمله این شرایط باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • داشتن اضافه وزنی بیش از 45.5 کیلوگرم
  • عدم کسب نتیجه به مدت 6 ماه پس از انجام تمرینات ورزشی، مصرف دارو، رژیم غذایی و روش های دیگر
  • عدم قرار داشتن در شرایط روحی و روانی مناسب
  • بیشتر از 40 بودن شاخص توده بدنی
  • داشتن بیماری های فشار خون، دیابت و موارد دیگر در کنار شاخص توده بدنی بین 35 تا 40
  • داشتن آمادگی تغییر تغییر در سبک زندگی و عادات غذایی روزانه
  • عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی
  • عصبی و روانی بودن دلیل چاقی مفرط در بیمار
  • داشتن توانایی پرداخت هزینه جراحی اسلیو معده
  •  برخورداری از سلامت عمومی

بیان میزان شاخص توده بدنی در بیماران، متغیر است. از این رو اگر پزشک تشخیص انجام جراحی اسلیو برای بیماری با شاخص توده بدنی بالای 32 دهد نیز، می تواند از این روش برای برطرف کردن مشکل چاقی مفرط استفاده کند.

مهمترین مزایای جراحی اسلیو 

جراحی اسلیو معده مزایای خاصی با خود به همراه دارد که از جمله مهمترین مزایای این جراحی باید به کاهش ابتلا به بیماری های خاص اشاره کنیم. می دانیم که چاقی به تنهایی می تواند مشکلات زیادی را برای بدن به همراه داشته باشد. از این رو افراد زیادی هستند که پس از افزایش وزن به بیماری های دیگری همچون دیابت، فشار خون بالا و … مبتلا می شوند.

از این رو این افراد با انجام جراحی اسلیو به راحتی قادر خواهند بود تمام مشکلات و بیماری ها را از بدن خود دور نمایند. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر جراحی زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، می تواند مزایای لازم را به همراه داشته باشد. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح اسلیو معده، با تجربه بالایی که در زمینه انجام جراحی معده دارند، قادر هستند بهترین نتیجه را برای شما به بار آورند.

علاوه بر این مزیت، باید به کاهش وزن، کم بودن مدت زمان جراحی و ریکاوری، مقرون به صرفه بودن جراحی اسلیو نسبت به روش های دیگر، جراحی ایمن و مناسب برای لاغری و مزایای دیگر نیز اشاره کنیم. اسلیو معده می تواند به طور کامل روند زندگی بیمار را دستخوش تغییر و دگرگونی کند.

نحوه انجام جراحی اسلیو به چه صورت است؟ 

برای انجام جراحی اسلیو لازم است بیمار چند مرحله را طی کند. این جراحی به دلیل حساسیت بالایی که دارد نیاز به بیهوشی عمومی داشته و از روش های دیگر بیهوشی نمی توان برای آن استفاده کرد. پس از آن پزشک متخصص و جراح اسلیو با ایجاد چند برش کوچک بر روی قسمت های مختلف شکم، ابزار لاپاراسکوپی را وارد بدن خواهد نمود.

جراحی اسلیو معده با روش لاپاراسکوپی یکی از بهترین و کم خطرترین روش جراحی معده به شمار می رود. در این روش دوربین کوچکی وارد بدن شده و تمامی جزئیات جراحی را به نمایش می گذارد. پس از آن جراح تمامی اتصالات عصبی، عروقی، بافت های چربی، رباط ها و موارد دیگر را قطع کرده و بخشی از معده را از بدن جدا می کند.

این بخش از برش ایجاد شده بر روی شکم خارج شده و قسمت باقی مانده معده بخیه زده می شود. پزشک متخصصی که از مهارت بالایی برخوردار باشد تمامی این مراحل را با حساسیت و دقت بالایی انجام می دهد و نتیجه مناسب را به دست خواهد آورد. در نتیجه بیمار چند روز در بیمارستان باقی مانده و سپس دوران نقاهت او برای بهبود آغاز خواهد شد.

 

اشتراک:
Share on facebook
Share on twitter
Share on google
سوال از دکتر علی امیراحمدی:
کادر پزشکی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیر احمدی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. سوالات کاربران محترم را بخوانید، ما پاسخ داده ایم. شما نیز اگر سوالی دارید برای ما ارسال کنید. ما از طریق پیامک پاسخ شما را ارسال میکنیم و جهت استفاده سایر کاربران در سیستم نمایش می دهیم.

تمامی حقوق این سایت نزد برنامه نویس محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.
طراحی شده توسط واحد فنی کلینیک فوق تخصصی دکتر علی امیراحمدی